x

Galaxy S21: Сите бои во кои ќе бидат достапни новите уреди на Samsung!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 05 Јануари, 2021 од GSM.mk

За разлика од другите години, Galaxy S21 серијата овој пат ќе биде најавена во јануари, наместо во февруари. Откако се дознаа речиси сите детали за моделите, остана да видиме уште во кои бои ќе бидат достапни:

Galaxy S21 серијата ќе биде најавена на 14 јануари, а официјално достапна од 29 јануари. Ќе бидат претставени три нови модели - S21, S21+ и S21 Ultra. 

Galaxy S21 ќе биде достапен во: 

 • сива
 • виолетова (достапна само на одредени пазари) 
 • светло виолетова
 • розева
 • бела
Galaxy S21+ ќе биде достапен во:
 • црна
 • виолетова (достапна само на одредени пазари) 
 • сребрена
 • светло виолетова
Последно, S21 Ultra ќе биде достапен во: 
 • сребрена
 • црна

All of the Samsung Galaxy S21 colors we expect to get

Во декември се појавија информации дека S21 Ultra на европскиот пазар ќе биде достапен уште во три нијанси:
 • Titanium
 • темно сина
 • кафеава

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69