x

Гејмери: Пристигнува новата игра Cyberpunk 2077

Категорија: Забава Објавено на 03 Септември, 2019 од GSM.mk

Играта Cyberpunk 2077 го следи едноставниот лик по име V, кој се наоѓа во светот по чиишто улици беснеат платеници, кибер воини, хакери, корпорациски „глувци“ и хакерски групи кои се занимаваат со хакирање на животот.

Играта до сега освои преку 100 награди во својата рана фаза, а на PC, PlayStation 4 и Xbox One пристигнува на 16 април 2020 година.

Видеоснимките од играта не се финални и материјалот може да биде сменет без најава или објаснување.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.