x

Google го објави септемвриското ажурирање на Android за своите Pixel модели

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Септември, 2021 од GSM.mk

Традиционално, Google го објавува своето месечно ажурирање на Android за уште поддржани Pixel модели во првиот понеделник секој месец, со исклучок кога тој понеделник ќе биде празник во САД. 

Така, сега Google е подготвен да им даде на своите Pixels септемвриско безбедносно ажурирање на Android. Ова започна да се промовира денес, но како и обично со Google, може да потрае многу денови (па дури и недели) за софтверот да стигне до сите уреди што се таму во дивината.

Новиот број на градба е RQ3A.210905.001 за глобален Pixel 3, 3 XL, 3a, 3a XL, 4, 4 XL, 4a, 4a (5G) и 5 модели, RD2A.210905.002 за Pixel 5a во Северна Америка и RD2A .210905.003 за Pixel 5a во Јапонија.

Кога зборуваме за Pixel 5a, ова е негово прво софтверско ажурирање. Ако сте заинтересирани за најновиот паметен телефон на Google, не пропуштајте го нашиот детален преглед за него, кој штотуку беше објавен - с still уште е свежо излезено од рерната.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.