x

Google ќе ви дава модни совети!

Категорија: Занимливости Објавено на 15 Април, 2017 од GSM.mk

Пребарувачот Google сака корисниците да почнат да го гледаат како советник за шопинг.

Компанијата вчера сооптши дека додава нова опција што ќе покажува модели како носат конкретно модно парче кога корисниците ќе го побараат производот преку нивните смартфони.

Алатката Style Ideas е дизајнирана да покажува „инспирациски фотографии за мода и животен стил што покажуваат како производот може да се носи во вистински живот“, стои во блог постот објавен од менаџерката за производи Џулија Ентховен.

На пример, ако барате чанта од Zara, ќе ви се појави галерија со жени како ја носат чантата во реални комбинации.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.