x

Google конечно ги ажурира апликациите за iOS

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 19 Февруари, 2021 од GSM.mk

Google остави многу од своите iOS апликации без ажурирања од почетокот на декември, што загрижи многу корисници, бидејќи тие честопати добиваат порака за застареност на апликациите при најавување на профилите на Google.

Според 9to5 Google, овој пост е завршен, па сега апликациите како YouTube добиваат ажурирање на iOS. И покрај фактот дека сè оди како што треба сега, многумина се прашуваа за што всушност се работи, пренесува Engadget.

Така, некои од упатените „пуштија муабет“ дека Google всушност не се согласува со промените во политиката за приватност што ги воведе Apple, така што немаше нови надградби толку долго.

Google не обезбеди официјални информации за тоа, но неодамна ги ажурираше апликациите како YouTube Music, Studio или TV за iOS. Сепак, корисниците се надеваат дека наскоро ќе пристигне ажурирање за Google Chrome, во спротивно може да има безбедносни проблеми.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45