x

Google Pixel 4 XL vs iPhone 11 Pro Max: Перформанси, камери и батерии!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 06 Ноември, 2019 од GSM.mk

Ова се двата најдобри телефони за 2019-та година - iPhone 11 Pro Max и Pixel 4 XL. Но, кои се разликите меѓу нив и кој е подобар?

Перформанси

Најпрво, да провериме кој е побрз при секојдневна употреба? 

Телефон    РезултатiPhone 11 Pro Max

   
      456786
Pixel 4 XL      413946

Според бенчмаркинг резултатите направени на двата телефона, iPhone 11 Pro Max се покажа како побрз.


Камери

Што е со камерите? Без објаснување на нивните карактеристики, кои веќе сите ги знаеме, најдобар начин на проверување е преку вистински фотографии. Pixel уредите се добро познати по одличните камери кои ги нудат, да видиме дали новиот iPhone 11 модел може да се спореди:

портрети

селфи


Батерии


Pixel 4 XL

iPhone 11 Pro Max
Големина3700 mAh

3969 mAh
Сурфање9 часа 32 минути         

12 часа 53 минути
Гледање YouTube видеа7 часа 17 минути

8 часа 58 минути
3D гејмање8 часа 20 минути

5 часа 15 минути
Целосно време на користење       8 часа 23 минути9 часа 48 минути


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.