x

Gotham Knights: Погледнете ја најавата за новата видеоигра на Games Montreal

Категорија: Забава Објавено на 25 Август, 2020 од GSM.mk

Games Montreal и DC открија дека ја подготвуваат новата видеоигра „Gotham Knights“.

Видеоиграта е сместена во светот на Бетмен, а ќе може да бирате помеѓу неколку ликови.

Во играта се појавува и култниот негативец Мистер Фриз(Mr.Freeze) кој треба да го спречите да не го претвори Готам во лед.

Целта на оваа игра е да го заштитите Готам по смртта на Бетмен. 

Играта ќе биде достапна за PC, PlayStation 4, XboxOne, PlayStation 5 и Xbox Series X, а би требало да излезе во 2021 година.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.