x

Harry Potter: Wizards Unite пристигнува на 21 јуни!

Категорија: Забава Објавено на 21 Јуни, 2019 од GSM.mk

Niantic, компанијата позади Pokemon Gо и Warner Bros. најави нова возбудлива игра за Хари Потер фановите...

Станува збор за Harry Potter: Wizards Unite, AR игра која ќе биде претставена на 21 јуни. Иако по некое време ќе биде достапна на глобално ниво, на почеток само фановите во Америка и Англија ќе може да ја играат.

Според новите изјави, Niantic ќе има неколку специјални настани на глобално ниво, слично како Pokemon GO Fests, но овој пат со нова тема - Harry Potter: Wizards Unite. За жал, сега за сега тоа е се што знаеме за играта.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.