x

HDR фото битка: iPhone 7 vs Pixel vs Galaxy S7

Категорија: Забава Објавено на 19 Февруари, 2017 од GSM.mk

Време е за уште една фото битка. Овој пат ги споредуваме камерите на најпопуларните телефони во светот!

Камерите на новите телефони стануваат се подобри и со се поголема конкуренција, што веќе е невозможно да најдете смартфон со лоша камера дури и да барате. Овој пат, ги споредувамe камерите на iPhone 7, Pixel и Galaxy S7, односно нивниот HDR мод. 

Инаку, HDR е техника која ја имало на DSLR камерите уште пред да се појави на смартфоните. Целта е да се направат неколку фотографии со различна изложеност на светлина и да се формира една балансирана фотографија, која не е ни премногу темна, ни премногу светла. 

HDR mode camera comparison: iPhone 7 vs Pixel vs Galaxy S7

Да ги погледнеме резултатите:

iPhone 7

iPhone 7

Pixel

Galaxy S7
iPhone 7

Galaxy S7

Pixel

iPhone 7

Galaxy S7

Pixel


Кој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.