x

Холивуд во паника, хакери објавија нови разголени фотографии од славни жени

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 17 Април, 2017 од GSM.mk

Кејт Хадсон и Росарио Досон се најдоа на листата холивудски ѕвезди чии приватни фотографии се хакирани и објавени на интернет. Но, тие не се единствените.

На интернет се објавени фотографии од Диана Агрон, Ивон Страховски, Витни Порт, Суки Вотерхаус, Лили Рејб и други славни жени.

Фотографиите ја покажуваат Хадсон во топлес издание и во танга. Досон е целосно гола во 11 фотографии, а на повеќето од нив лежи во кревет.         

Агрон е фотографирана гола пред огледало, додека Страховски и Вотерхаус се топлес.

Ова хакирање на фотографии е неколку недели по протекувањето разголени фотографии од Ема Вотсон, Деми Ловато и Аманда Сејфрид. Не е познато кој стои зад најновите хакирани фотографии.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.