x

Honor 7X: 6 инчен дисплеј и ниска цена!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Октомври, 2017 од GSM.mk

Honor 7X e најновиот телефон на Honor, компанија која ги продава своите уреди онлајн, со одлични спецификации и ниски цени.

Во Кина, се појавија поголем дел од неговите спецификации. Да ги погледнеме:


SpecsHonor 7X
ПлатформаAndroid 7.0 Nougat
Дисплеј5.93 инчен 2160×1080 пиксели, 18:9 
Големина156.5 x 75.3 x 7.6mm, 165g 
ПроцесорKirin 659, 4GB RAM
КамераЗадна: 16MP главна, 2MP секундарна
Предна: 8MP
Меморија64GB меморија + microSD
Батерија3,240mAh
Останато18:9 екран и евтина цена
Скенер за отпечатоци на задната страна
Honor 7X најпрво ќе биде претставен во Кина, но потоа ќе се појави и на останатите пазари. Неговата цена се очекува да биде 270 долари за основниот модел и 315 долари за моделот со 4GB RAM.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.