x

Huawei Mate 10, Pro, Porsche Design: Сите нови функции

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 17 Октомври, 2017 од GSM.mk

Huawei официјално ги претстави своите нови смартфони, Mate 10 и Mate 10 Pro. Но, со нив доаѓа уште еден интересен уред, сосема нов Porsche Design Huawei Mate со 256GB меморија..

Еве се што треба да знаете за Mate 10 серијата:

1. Huawei FullView дисплеј во 2 големини


Главната разлика меѓу Mate 10 и Mate 10 Pro е во дисплејот. Mate 10 доаѓа со, 16:9, 5.9 инчен дисплеј, а Mate 10 Pro со 18:9, 6 инчен дисплеј. 

2. Прекрасен дизајн

Вертикален дуален систем камери, флексибилно стакло и нов, модерен дизајн.

3. Kirin 970


4. 12МP + 20 MP дуален систем камери

5. Android 8.0 Oreo

Huawei Mate 10 уредите ќе бидат меѓу првите кои ќе доаѓаат со Android 8.0 Oreo.
6. EMUI 8.0

7. 30% поиздржлива батерија од M9

Најголемата подобреност кај смартфоните е во батериите, кои се од 4000mAh.
8. Поврзете го вашиот Mate 10 смартфон со поголем екран
9. Водоотпорност!
10. Нема отвор за слушалки
11. Цена и достапност
Mate 10 ќе биде достапен при крајот на октомври, по цена од 700 евра. Mate 10 Pro, од другата страна, ќе биде достапен од средината на ноември, по цена од 800 долари за верзијата со 6GB RAM и 128GB меморија. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.