x

Huawei P30 Pro ќе доаѓа во две нови и уникатни бои!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 09 Септември, 2019 од GSM.mk

Huawei P30 Pro ќе добие две нови и интересни верзии...

Овие модели ќе доаѓаат во верзија со две различни нијанси - на горниот дел ќе бидат сјајни, а на долниот матирани. Ваков дизајн веќе имаме видено кај неколку уреди, како оригиналниот Pixel модел. Сега за сега, се појавија вакви верзии со розева и сина боја. 

Huawei P30 Pro now comes in two new colors and they look very classy (hands-on)

Huawei P30 Pro now comes in two new colors and they look very classy (hands-on)

Овој пат, за разлика од Pixel, и горниот и долниот дел од уредите се во истата боја. Во однос на останатите спецификации се ќе биде исто како "обичниот" P30 Pro. 

P1450222-resized.JPG

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.