x

Huawei претстави неколк нови паметни часовници со елегантен дизајн и издржливи батерии!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 22 Септември, 2019 од GSM.mk

Исто како Samsung и Apple, Huawei секоја година претставува нови паметни часовници заедно со своите флегшип уреди..

Оваа година, компанијата ги најави Huawei Watch GT 2 паметните часовници заедно со Mate 30 серијата.

Овие часовници доаѓаат со сличен, но подновен дизајн во однос на нивните претходници. Еден од нив е со големина од 42 mm, додека поголемиот е од 46 mm и со 1.39 инчен AMOLED дисплеј, како и резолуција од 454 x 454 пиксели. 

Huawei unveils a stylish new smartwatch with stellar battery life

Според рекламите за овие уреди, Huawei посветува особено внимание и фокус на  Kirin A1 кој интегрира подобрени Bluetooth опции со квалитетно аудио и висока моќност.

Huawei unveils a stylish new smartwatch with stellar battery life

Од  GT 2 може да очекувате издржливост до две недели при дневна употреба и една недела при "classic mode".

Huawei unveils a stylish new smartwatch with stellar battery life

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.