x

Huawei, Xiaomi и Oppo ќе присуствуваат на MWC 2020 настанот!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 12 Февруари, 2020 од GSM.mk

Додека дел од компаниите го откажаа своето присуство на MWC 2020 настанот, некои од поголемите имиња потврдија дека сепак ќе ги претстават своите уреди на настанот...

Една од овие компании е Oppo, која потврди дека присуството на настанот во Барселона ќе остане непроменето. Компанијата истотака потврди дека безбедноста на своите вработени е главен приоритет и дека ќе ги следи сите правила кои се потребни. Ова вклучува изолација на сите вработени кои ќе патуваат од Кина во Барселона, 14 дена пред настанот. Истотака, Oppo ќе обезбеди маски за секој вработен.

Xiaomi сподели слична изјава дека го потврдува своето присуство на MWC 2020. Исто како Oppo, ја нагласи важноста на здравјето и безбедноста на сите присутни вработени и партнери. Компанијата сподели дека гарантира дека сите вработени кои патуваат од Кина нема да покажат никакви симптоми на Корона вирусот. Слична изјава беше споделена и од Huawei која потврди дека ќе присустува на MWC 2020. 

Од компаниите кои нема да учествуваат, сега за сега се познати ZTE,LG и Sony. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65