x

Instagram наскоро воведува Portrait Mode!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 08 Март, 2018 од GSM.mk

Instagram повторно планира да воведе нов update, овој пат поврза со камерите и попрофесионални фотографии..

Portrait Mode го симулира изгледот кој го добивате со професионални апарати преку замаглување на позадината на вашите фотографии. Иако прво стана популарна откако ја воведе Apple кај смартфоните, функцијата сега ја има и кај некои Android уреди, вклучувајќи ги Galaxy Note 8 и Google Pixel 2. 

Доколку биде додадена на Instagram, Portrait функцијата ќе се придружи на другите опции кои ги нуди Instagram кај камерите, како Boomerang', Hyperlapse и слично. 

The portrait icon in it's shine, found after decompiling the Instagram app

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.