x

Интернет трикови кои можеби не сте ги знаеле

Категорија: Забава Објавено на 08 Декември, 2016 од GSM.mk

Постојат повеќе кратенки и клучни зборови кои можат да ви понудат едно поинакво искуство на секојдневното „сурфање“ на интернет.

1. „CTRL + Shift + T“ го отвора последниот затворен таб во прелистувачот.


2. „S“ и десен клик на фотографија овозможува обратно пребарување 


3. Истото може да го направите со повлекување на една фотографија во search bar-от на Google.4. Кликнете „CTRL + Enter“ за да додадете „.com“ на било кој збор впишан во URL барот.

5. Кликнете „CTRL + Shift + N“ за да пребарувате инкогнито на Google Chrome.


*CTRL + Shift + P за Firefox, Command + Shift + N За Аpple корисниците6. За ретро верзија на Google впишете „Google in 1998“7. Превртете го Google со впишување на „do a barrel roll“8. Пребарајте „Atari Breakout“ во Google Images и играјте ретро видео игра.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.