x

iOS 11 vs iOS 10: Визуелна споредба!

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 07 Јуни, 2017 од GSM.mk

Бидејќи iOS 11 конечно беше официјално претставен, да погледнеме какви промени ни носи спрема неговиот претходник, iOS 10..

1. Homescreen - iOS 11 (лево) vs iOS 10 (десно)

Можете да забележите промени во левиот горен агол, каде што има нови ознаки за сигналот. Истотака, во десниот горен агол, има промени кај батеријата. Може да се забележат и мали промени кај фонтот, кој е подебел и полесно се чита при светли позадини.

2. Notification Center - iOS 11 (лево) vs iOS 10 (десно)


3. Control Center - iOS 11 (лево) vs iOS 10 (десно)

Можеби најголемата промена која доаѓа со iOS 11. Новиот Control Central доби целосна промена во дизајнот, и ќе биде попрактичен за користење.

4. App Store - iOS 11 (лево) vs iOS 10 (десно)


Другата поголема промена беше најавена при крајот на претставувањето на iOS 11. Apple Store ќе добие целосен редизајн, што ќе го направи полесен за користење и наоѓање на конкретната апликација која ви е потребна. 

5. Settings - iOS 11 (лево) vs iOS 10 (десно)Сега, над менито е испишано Settings со големи букви, во случај да заборавите каде сте. Истотака, има промени во изгледот на search опцијата. Додадени се и нови опции, како Accounts & Passwords, Emergency SOS и Sounds & Haptics. 

6. Calculator - (лево) vs iOS 10 (десно)

7.Dialer - iOS 11 (лево) vs iOS 10 (десно)

8. Calendar - iOS 11 (лево) vs iOS 10 (десно)


Како ви се допаѓат iOS 11?

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.