x

iPhone ќе ни понуди 56 нови стикери

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 07 Октомври, 2017 од GSM.mk

Новиот update кој Apple го подготвува iOS 11.1 ни носи 56 нови стикери.

Стикерите пристигнуваат следната недела со новата верзија на оперативниот систем.

Во делот за животни добиваме неколку нови „жители“ – жирафа, зебра, еж, диносаурус и скакулец.

Бидејќи веќе влеговме во есента пристигнуваат и неколку тематски стикери како капа, шал, ракавица и капут. Кинеска храна, брокули и американска пита исто така добија свое место во делот за храна, а долго очекуваните мала сирена и дракула ќе им се придружат на новите стикери.

Стикерите нема да бидат видливи на постарите верзии на Android, но веб дизајнерите веќе подготвуваат решение за тие да бидат видливи за секого.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.