x

Како би изгледала Wikipedia во 80-тите години?

Категорија: Забава Објавено на 01 Декември, 2016 од GSM.mk

Целта на ова видео е да нè потсети колку всушност технологијата е напредната во текот на последните години.

Како продолжение на серијата креативни замисли за тоа како би изгледале популарните интернет сајтови во минатото, уметникот Џо Луијтен (Squirrel-Monkey) направил интересно видео во кое прикажува како би изгледала Wikipedia во 80-тите години на минатиот век.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.