x

Како да блокирате пораки на iPhone?

Категорија: Совети Објавено на 20 Јуни, 2020 од GSM.mk

Има три едноставни начини како да блокирате и ставите на hide пораки на вашиот iPhone или кој било друг iOS уред што може да прима пораки.

Прегледајте го овој видеотуторијал на Howfinity и изберете го начинот што вам најмногу ви одговара.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.