x

Како да ги префрлите сите податоци директно од еден iPhone на друг?

Категорија: Совети Објавено на 02 Октомври, 2019 од GSM.mk

Краток туторијал за полесно префрлање податоци од вашиот стар на вашиот нов iPhone уред...

Со овој туторијал ќе научите како да ги префрлите сите податоци од вашиот стар iPhone на моделите iPhone 11 Pro Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, користејќи миграција на податоци за синхронизирање на сите фотографии, видеа, податоци, музика, пораки, повици и слично од вашиот стар iOS уред на новиот.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.