x

Како да гледате туѓо Story на Instagram анонимно?

Категорија: Занимливости Објавено на 07 Април, 2022 од GSM.mk

Доколку не сакате да оставите трага кога гледате нечие Story на Instagram, има неколку решенија за тоа…

Доколку сте сакале да погледнете нечии објави на Story, a сопственикот на профилот да не ве „фати“ како ѕиркате, тогаш треба да знаете дека постојат неколку начини да го направите тоа.

Instagram секогаш ги известува своите корисници коj ги гледа нивните објави на Story, но тоа може да се сокрие со користење на некои трикови.

Нема да се занимаваме со инсталирање апликации за тоа, бидејќи апликациите кои се достапни за криење на идентитетот при гледање објави на Story се со сомнителен квалитет, а можеби дури и измами и не препорачуваме такви работи, особено ако се преземаат од сомнителни места. освен Google Play (ваквите апликации не се достапни за iOS, а тоа кажува многу).

За да погледнете нечие Story на Instagram, отворете ја апликацијата Instagram анонимно, поминете неколку пати налево над објавите Story за да вчитате што е можно повеќе, а потоа продолжете.

Повлечете надолу од горниот дел на екранот за да се прикаже панелот за известувања на Android телефоните и активирајте го режимот Flight или Airplane. Вратете се во апликацијата Instagram и прегледајте ги објавите на Story, без да оставите никаква трага од тоа кај сопственикот на профилот. Корисниците на Reddit тврдат дека функционира!

Можете исто така да ги гледате објавите на Story Instagram анонимно преку страницата Anon IG Viewer. Најавете се, внесете го профилот што го барате и почекајте минута или две да се вчитаат објавите на Story. Сè ќе биде наведено едно до друго и ќе можете да кликнете на секое поединечно. Не мора да се најавувате претходно, а овој режим го пробавме во Incognito режим со активни филтри за заштита на Firefox и проверка на антивирус - сè работи добро, не се пријавени никакви проблеми или закани, а објавите на Story навистина се вчитуваат.

Можете дури и да ја преземете целата вчитана содржина на вашиот компјутер или телефон. Веб-страницата е бесплатна, не бара регистрација или внесување на какви било податоци или софтвер за користење.

Преку Anon IG Viewer е можно да се гледаат статични и анимирани Story објави, оние кои содржат ефекти, видео-објави на Story, но само како индивидуална содржина, не е можно листање. Исто така, врските до содржината не функционираат, односно не може да се кликнат.Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.