x

Како да ја користите опцијата Series на Instagram IGTV?

Категорија: Совети Објавено на 26 Октомври, 2019 од GSM.mk

Дечките од Howfinity ќе ви објаснат како најдобро да ја користите оваа опција.

Instagram постојано изненадува со новитети, а меѓу најновите е опцијата Series на IGTV со која може да креирате повеќе епизоди кои ќе бидат лесни за прелистување и гледање за вашата публика.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.