x

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Категорија: Совети Објавено на 03 Октомври, 2020 од GSM.mk

Новиот апдејт на IG Reel сега нуди опција да ја одберете должината на видеото кое го снимате на Instagram Reel.

Имате можност да бирате должина од 15 или 30 секунди. Но, доколку го одберете подлгото, ја губите опцијата да го споделите видеото на стори.

Затоа пак видео од 30 секунди ви отвора повеќе можности за креативност.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.