x

Како да ставите повеќе фотографии во едно Story на Instagram?

Категорија: Совети Објавено на 08 Јануари, 2020 од GSM.mk

Конечно може да ставате повеќе фотографии во едно Story на Instagram. Оваа опција порано беше достапна преку посебна апликација, layout, но сега е дел од Instagram Story.

Имате на располагање неколку опции за уредување од две до шест фотографии, без разлика дали сте ги снимиле и ги имате во camera roll или сте ги зачувале како фајлови. Може и да ги комбинирате.

Тимот на Howfinity подготви видео со инструкции како да ја совладате новата опција за подобро корисничко искуство со апликацијата.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.