x

Како интернетот реагираше на сведочењето на Марк Закерберг?

Категорија: Забава Објавено на 16 Април, 2018 од GSM.mk

Синоќешното сведочење на основачот на Facebook Марк Закерберг пред американскиот Конгрес наиде на најразлични реакции од јавноста.

Закерберг сведочеше поради неодамна откриената злоупотреба на приватни податоци на корисници на неговата социјална мрежа. Во текот на одговарањето на прашањата на сенаторите, Закерберг во повеќе наврати истакна дека Facebook погрешил, но дека во иднина ќе реагира поинаку.

Интернет корисниците не можеа да останат рамнодушни на однесувањето на Закерберг и секако, направија безброј шеги и мемиња со неговото бледо, роботско лице.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.