x

Како изгледа новиот таблет на Verizon?

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 14 Ноември, 2016 од GSM.mk

Verizon конечно го претстави својот нов таблет, кој сеуште не се знае кога ќе се појави на пазарот. Да погледнеме некои од неговите спецификации...

Ellipsis 8 HD доаѓа со Android 6.0.1 Marshmallow, но сеуште не се знае дали ќе има Android 7.0 Nougat update. Знаеме дека таблетот ќе работи на octa-core Qualcomm Snapdragon 617 процесор со 3GB RAM и 16GB меморија.

HD верзијата од Ellipsis 8 ќе има 8 инчен дисплеј со full HD (1080p) резолуција. Истотака, има 8 мегапикселна задна камера и 5 мегапикселна предна камера. Ќе работи на батерија од 5100mAh, која нуди 14.5 часа користење или 14 дена доколку таблетот е на standby.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.