x

Како може да ги видите сите кои ве одбиле на Facebook?

Категорија: Совети Објавено на 17 Мај, 2017 од GSM.mk

Постои лесен начин да ја погледнете листата на сите оние кои не go прифатиле вашето барање за пријателство кое сте им го испратиле на Facebook.

Еве го упатството:

- Најавете се со вашиот профил

- Кликнете See All на дното на паѓачкото мени

- Кликнете на View Sent Requests

Тоа е тоа. Сега имате лесен пристап на листата на сите луѓе кои не сакале да им бидете пријател на оваа друштвена мрежа.

Извор: Kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.