x

Како правилно треба да го полните телефонот?

Категорија: Совети Објавено на 12 Март, 2018 од GSM.mk

Доколку прашате експерти за тоа како треба да го полните телефонот, некои ќе ви речат дека не смеете да го оставате телефонот да се полни во текот на ноќта, додека други ќе ве советуваат дека тој постојано треба да биде приклучен на полнач.

Тука сме да разјасниме неколку работи и да побиеме неколку митови. Според прикажаното видео кое го подготви тимот на The Verge, постојат два правилни начини на полнење на телефонот: 1. тој да остане на полнач вечно и 2. секогаш да се полни до отприлика 90% пред да биде изваден од полнач.

За да ви биде појасно, погледнете го објаснувањето во видеото.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.