x

Како робот го гледа производството на Samsung телефоните?

Категорија: Занимливости Објавено на 12 Февруари, 2018 од GSM.mk

Во новиот краток филм „Samsung Galaxy: Наша Галаксија“ прикажано е како изгледа процесот на проиводство на еден телефон Samsung низ очите на робот.

Патувањето почнува со „будење“ на роботите кои се подготвени за работа. Нивната задача во производниот погон на Samsung е да помогнат во преносот на компоненти од еден производен процес кон друг.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.