x

Какви фотографии прави Nokia 3310?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 19 Октомври, 2017 од GSM.mk

Едноставна е, практично неуништлива и секако, има „змија“. Но дали камерата на Nokia 3310 го издржа тестот на времето?

Nokia 3310 (2017) е достапен во Ledikom по цена од 5,490 денари

Сингпурскиот фотограф Сјавиер Лур ја испроба новата верзија на култниот телефон и резултатите изгледаат одлично.

Тој признава дека фотографиите изгледаат филтрирано, но во секој случај изгледаат убаво, сѐ додека не ги погледнете одблиску.

Лур вели дека фотографиите ги обработил во Adobe Lightroom, а потоа применил VSCO филтер за да ги среди.

„Во споредба со денешните стандарди, камерата воопшто не е добра. Фотографиите изгледаат пикселизирани и имаат син одсјај доколку ги користите фабричките подесувања. Покрај тоа, телефонот мора да биде стабилен две секунди пред да ја направите фотографијата“, рече тој.

Сепак, што очекувавте од камера од 2 MP?

Тој сепак смета дека фотографиите се сепак пристојни, дури и ако ги споредиме со оние од модерните смартфони.

„Целта на мојот твит не беше да покажам дека камерата е добра, туку да покажам дека не е потребна врвна камера за да се направат убави фотографии“.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.