x

Kissenger, уред што овозможува испраќање на виртуелни бакнежи

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 30 Декември, 2016 од GSM.mk

Kissenger е уред наменет за iPhone, со кој на корисниците им се овозможува испраќање виртуелни бакнежи. Услов за добивање на бакнежот е и другата личност да поседува ист таков уред.

Како додаток за смартфон,  Kissenger успева да го детектира притисокот на усните, уредот го пренесува на друг уред и на тој начин бакнежот се пренесува, пишува Gizmodo.

Во моментов станува збор за уред што е во фаза на прототип и потекнува од Англија.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.