x

Кои се најпродавани 5G телефони во Америка?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 19 Февруари, 2021 од GSM.mk

Кој 5G телефон се покажа како најуспешен?

5G телефоните се најголемиот тренд оваа година. Покрај флегшип уредите, во моментот и буџетските телефони почнаа да ја имаат оваа карактеристика.

Ова се најпродаваните 5G (не најдобрите) во Америка:

  • Apple iPhone 12 Pro Max
  • Apple iPhone 12
  • Apple iPhone 12 Pro
  • Samsung Galaxy S20+
  • Samsung Galaxy S20 Ultra
Како што може да се забележи од листата, Apple дефинитивно доминира, проследен од Samsung. 

Ова се најслабо продаваните 5 телефони:

  • LG Wing 5G 
  • TCL 10 5G UW
  • OnePlus Nord N10
  • Motorola Edge+
  • Nokia 8 V 5G UW


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45