x

Кои уреди ќе го добијат iOS 14?

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 03 Јуни, 2020 од GSM.mk

Apple ќе го претстави iOS 14, iPad OS 14 и watchOS 7 верзиите за време на WWDC на 22 јуни:

Официјално, iOS 14 ќе биде достапен во септември, заедно со iPhone 12 серијата. Додека чекаме да биде претставен, се појави официјалната листа на Apple уреди кои ќе го добијат update-тот:

 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8 и 8 Plus
 • iPhone 7 и 7 Plus
 • iPhone SE (2016)
 • iPhone 6s и 6s Plus
 • iPod Touch (7 генерација)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.