x

Кој е најпопуларниот хотел на Facebook и Instagram?

Категорија: Забава Објавено на 15 Март, 2017 од GSM.mk

Хотелот Burj Al Arab Jumeriah во Дубаи е прогласен за најпопуларен хотел на Instagram и Facebook, со над 500.000 следбеници на двете социјални мрежи.

Изграден на триаголен вештачки остров хотелот нуди различни атракции како подводен ресторан со риби, панорамски поглед на Дубаи, инфинити солени базени кои изгледаат како да се вклопуваат со морето и апартмани што чинат 24.000 од вечер.

Од разбирливи причини овој хотел исто така е еден од најлуксузните, цените за ноќевање почнуваат од 1.600 долари па нагоре.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.