x

Кој е подобар: Realme 7 vs Realme 7 Pro

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 12 Октомври, 2020 од GSM.mk

Новите смартфони на Realme имаат пристапна цена и одлични спецификации.

Стандардниот модел чини 195 евра, а Realme Pro чини 305 евра.

Двата модела имаат скоро идентични перформанси, но имаат различна камери - Realme 7 Pro има главна камера од 64 MP, а моделот Realme 7 има камера од 48 MP.

Realme 7 Pro има одличен OLED екран, a Realme 7 има екран со фреквенција на освежување од 90 Hz.

Двата модела се одлични за гејмери бидејќи имаат Snapdragon 720G процесор. Батеријата трае 2 дена доколку ја уклучите опцијата за заштедување на батерија.

За повеќе детали погледнете го видеото:


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.