x

Колку е издржлив Xiaomi Mi 6?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 12 Мај, 2017 од GSM.mk

Што се случува кога ќе го изгребете, запалите и превиткате Xiaomi Mi 6?

Еден од нашите омилени јутјубери, Zach од JerryRig, ја спроведе стандарндата тортура на Xiaomi Mi 6, и како што може да забележиме, има големи подобрувања од неговиот претходник. Дисплејот и скенерот за отпечатоци покажаа одлични резултати на тестовите. Треба да напоменеме, дека уредот кој е користен не е керамичката верзија од Mi 6, која би требало да биде уште поиздржлива. 
Што е следно? Проѕирен Xiaomi Mi 6? Се надеваме!

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.