x

League of Legends конечно пристигнува за Android и iOS во 2020 година!

Категорија: Забава Објавено на 20 Октомври, 2019 од GSM.mk

Веќе неколку месеци се зборува дека Riot Games планира да ја донесе League of Legends играта на iOS и Android, а сега овие гласини беа конечно потврдени...

League of Legends: Wild Rift ќе биде достапна за iOS и Android од 2020 година. Играта е веќе достапна во Play Store за пред-регистрација за фановите кои сакаат да добиваат информации за нејзиното претставување. 

Исто како PC верзијата, Wild Rift е игра која е комбинација од акција и стратегија и 5 играчи се натпреваруваат меѓу себе. 


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.