x

Lenovo folio, концепт за таблет на преклоп

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 31 Јули, 2017 од GSM.mk

Оваа година Lenovo се пофали со новиот концепт таблет Folio кој може да се преклопи и да се користи како телефон.

Екранот е еластичен, а едната половина не функционира додека таблетот служи за телефонирање. Во оваа функција таблетот се служи и со edge опција, а резолуцијата и перформанците му се солидни за телефон од 2017 година.  


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.