x

LG G7 доаѓа во мај: Ова се неговите спецификации

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Март, 2018 од GSM.mk

LG конечно сподели повеќе детали за новиот смартфон, G7 - дел од неговите спецификации и датумот на претставување..

LG G7 ќе доаѓа со Snapdragon 845 и повеќе RAM и меморија - 6GB/64GB кај G7 и 6GB/128GB кај G7 Plus. На задната страна ќе има две камери, вертикално поставени од кои едната ќе биде од 16 мегапиксели. Батеријата ќе биде од 3000mAh. 


Како што рековме, LG G7 ќе биде претставен во мај. Неговата цена се очекува да биде малку поголема од онаа на неговите претходници, околу 850-950 долари. Ќе доаѓа со минимални рамки и сличен дизајн на екранот како iPhone X. 

LG G7 to be released in May, purported specs and price tipped


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.