x

LG го покажа смартфонот Rollable и го најави неговото пристигнување на пазарот

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 13 Јануари, 2021 од GSM.mk

Компанијата LG на Consumer Electronic Show го најави пристигнувањето на својот нов смартфон Rollable и потврди дека на пазарот ќе пристигне оваа година.

LG Rollable има екран чија големина може да се менува – од смартфон може да добиете таблет.

„Имаше многу гласини за овој смартфон, а нашиот менаџмент ви потврдува дека овој уред навистина постои. На пазарот пристигнува оваа година“, изјавија од компанијата.


На технологијата на екранот, LG работи заедно со кинеската BOE Technology Group, а сè уште нема детали за каков екран станува збор, како ни за различните големини на екранот.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69