x

Листа: Најпродаваните користени Android телефони за 2017 година!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 09 Јануари, 2018 од GSM.mk

Кои беа најпродаваните Android телефони за 2017 година? Да ја погледнеме листата:

За почеток, листата од првите 10 најпродавани Android телефони за минатата година се состои само од два бренда: Samsung и Google. Поточно, 7 од овие 10 уреди припаѓаат на Samsung, а останатите се на Google.

  1. Samsung Galaxy S7 со просечна цена од $309
  2. Samsung Galaxy S6 со просечна цена од $199
  3. Samsung Galaxy S7 Edge со просечна цена од$368
  4. Samsung Galaxy S5 со просечна цена од$104
  5. Google Pixel XL со просечна цена од $586
  6. Nexus 6P со просечна цена од$293
  7. Samsung Galaxy S8 Plus со просечна цена од $615
  8. Samsung Galaxy S8 со просечна цена од $550
  9. Google Pixel со просечна цена од $495
  10. Galaxy Note 8 со просечна цена од $726
Податоците и листата се направени од Swappa, еден од најпопуларните сервиси кои им помага на корисниците да продаваат веќе користени уреди. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.