x

Магично хиперлапс видео: Патување низ светот со помош на Google Earth

Категорија: Забава Објавено на 10 Февруари, 2017 од GSM.mk

Графичкиот дизајнер Матео Архондис направи магично хиперлапс видео во кое се употребени повеќе од 3.305 сателитски снимки и фотографии од Google Street View.

Од Италија преку Лондон и Њујорк до Гренланд и Рио де Жанеиро, со помош на снимките од Google Earth, сега можеме виртуелно да патуваме на некои од најубавите места на Земјата.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.