x

Motorola Edge Plus: Тестирање на батеријата!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Јуни, 2020 од GSM.mk

Motorola Edge Plus доаѓа со низа моќни карактеристики, меѓу кои е и батеријата. Колку е всушност издржлива?

Motorola Edge Plus има батерија со капацитет од 5000 mAh. Друг флегшип достапен на пазарот во моментот кој има батерија со сличен капацитет е Galaxy S20 Ultra.

Какви резултати постигна батеријата на овој уред во споредба со другите смартфони?


СурфањеСурфање (90 Hz)

YouTubeГејмање
Motorla edge+12 часа и 31 минута
11 часа и 49 минути9 часа и 48 минути8 часа и 28 минути
Google Pixel 4 10 часа и 46 минути10 часа и 3 минути7 часа и 17 минути8 часа и 4 минути
OnePlus 812 часа и 15 минути11 часа и 28 минути9 часа и 37 минути10 часа и 16 минути
OnePlus 7T10 часа и 9 минути9 часа и 22 минути8 часа и 32 минути8 часа и 48 минути


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.