x

Најбизарните порно пребарувања во 2016

Категорија: Занимливости Објавено на 15 Декември, 2016 од GSM.mk

Светот на порното неретко е бизарен - судејќи по општоприфатените норми на денешниот свет. Според статистиките од пребарувањата на порно сајтовите дознаваме какви фетиши имаат луѓето и на колку бизарни нешта се палат.

Судејќи по податоците на порно сајтот PornHub и продукциската куќа Brazzers, во годинава што изминува корисниците на порно сајтовите имале прилично бизарни пребарувања и вкусови за порно. Затоа, наместо да се фокусираме на најпопуларните и најчестите пребарувања, овојпат ги пренесуваме најчудните и најбизарните пребарувања на порно видеа и филмови на интернет.

Меѓу најчудните пребарувања се оние за лажен инцест како „mom and son", „sister" и „cousins". Голем пораст во пребарувањата на порно со кловнови имаше во периодот на популарноста на кловновите во медиумите. А додека пак порно поврзано со полиција или полициски униформи имаше огромен пад во САД, споредено со минатата година - што потврдува колку негативните вести во медиумите знаат да влијаат на сексуалните интереси. 

Огромна популарно има и терминот „caught" или „фатени на дело“ што се чини возбудува голем дел од светската популација.

Во Њујорк корисниците покажале огромен интерес за порно поврзано со  „milking" (молзење) и „Pokemon".

Како најчудни се издвојуваат и пребарувањата во Флорида меѓу кои се клучните зборови: shit; shit on a dick; vampire; burglar; caught. А тука некаде се и оние во Тексас, од каде жителите најмногу се интересирале за hot dog; mom and son; alien; piss; joystick.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.