x

Најдобри Android and iOS апликации за здрав животен стил

Категорија: Совети Објавено на 08 Април, 2018 од GSM.mk

Живееме во толку зафатен свет, што е тешко да обрнеме внимание на секој аспект од нашиот живот. Треба да одиме на работа, да се грижиме за нашите семејства, да се социјализираме, што може да предизвика да заборавиме да се грижиме за... себе.

Овие апликации ќе ви помогнат да се вратите во форма и да започнете да водите поздрав животен стил. 


1. My Water Balance

My Water Balance lets you keep track of all beverages you drink


2. Strava

Looking for a good running and cycling app? Strava is your best bet


3. Sleep Better

Because great nights lead to great days


4. JeFit

JeFit is a fully-fledged gym companion... and that's great!


5. Elevate

Train your brain like you train your body. You better not be obese

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.