x

Најдобри iPad, iPhone апликации за јануари 2020 година!

Категорија: Забава Објавено на 06 Февруари, 2020 од GSM.mk

Кратка листа на апликации кои беа претставени во јануари за iPhone и iPad уредите:

1. Byte - creativity first

Симнете од App Store

Best new iPhone, iPad apps for January 2020

Byte се смета за новата верзија на Vine. Оваа апликација беше претставена од Google и е наменета за кратки туторијали од околу 60 секунди кои може да бидат од корист. 


2. Find my Headphones & Earbuds!

Симнете од App Store

Best new iPhone, iPad apps for January 2020

Решение на многу голем и секојдневен проблем. Доколку не може да ги лоцирате вашите слушалки, оваа апликација е тука да ви помогне во потрагата.

3. Adapt - Revision Timetable

Симнете од App Store

Best new iPhone, iPad apps for January 2020

Оваа апликација е наменета за студентите. Станува збор за апликација во која креирате план и распоред за да проверите се што имате научено досега. Може и автоматски да го промени распоредот доколку не стигнете да научите се што ви било во план. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.