x

Најдобри паметни часовници за 2019 година!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 02 Декември, 2019 од GSM.mk

Доколку сте во потрага по нов паметен часовник како моден додаток и фитнес придружник, ова е листа на најдобрите кои беа достапни во 2019-та година:

1. Apple Watch Series 5

Best smartwatches in 2019

Apple Watch e најпознатата серија на паметни часовници, а оваа година беше претставена петата генерација од овие часовници. Часовниците се достапни во неколку големини и доаѓаат со неколку клучни подобрувања и нови, независни апликации. 


2. Samsung Galaxy Watch Active 2

Best smartwatches in 2019

Доколку не сакате да бидете дел од Apple светот, тогаш паметните часовници на Samsung се одлична идеја. Најпрво, овие уреди имаат значително пониска цена од оние на Apple, а истовремено нудат одлични и брзи перформанси.


3. Samsung Galaxy Watch

Best smartwatches in 2019

Втората опција од Samsung е првиот Galaxy Watch - достапен е во две големини и има елегантен дизајн. Истотака, важно е да се знае дека овој часовник не работи на Android, туку на Tizen платформата.


4. Fossil Gen 5

Best smartwatches in 2019

Fossil Gen 5 е еден од најдобрите Android паметни часовници. Присутен е Google Assistant, кој е сеуште најбрзиот виртуелен асистент кој постои на пазарот. Има одличен дизајн и фитнес апликации кои се од голема корист. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.