x

Најгледаните реклами на YouTube за оваа година

Категорија: Забава Објавено на 29 Декември, 2016 од GSM.mk

Google ја објави официјалната листа на најгледани реклами на YouTube за 2016 година.

На првото место е рекламата за Супербол на Mobile Strike со Арнолд Шварценегер, која има повеќе од 100 милиони прегледи.

Ова се останатите:

10.


9.


8.


7.

6.

5.


4.


3.


2.


1.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.